Теплохід пройшов відстань між містами за 3 год 36 хв, а в протилежному напрямі - за 3 год. Знайдіть

відстань між цими містами, якщо середня швидкість течії річки дорівнює 2,1 км/год.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецов Ваня.

Відповідь:

Дано:

   час проходження відстані між містами за течією - 3 год;

   час проходження відстані між містами проти течії - 3 год 36 хв;

   середня швидкість течії - 2,1 км/год.

Позначення:

   швидкість теплоходу в стоячій воді - Vт;

   швидкість течії річки - Vтеч;

   швидкість теплоходу відносно води - Vтеп;

   відстань між містами - S.

Розв'язок:

За формулою Vт = Vтеп + Vтеч або Vт = Vтеп - Vтеч визначимо швидкість теплоходу відносно води:

Vт = (S / (3 год + 36 хв)) = (S / (3,6 год)) = (1000 м / 1 км) * (S / 3,6) м / с = (1000 м / 1 км) * (S / 3,6) / 3600 км / с = S / 3600 км / с

Vт = (S / 3 год) = (1000 м / 1 км) * (S / 3) м / с = (1000 м / 1 км) * (S / 3) / 3600 км / с = S / 10800 км / с

Прирівнюємо обидві формули та отримуємо:

S / 3600 = S / 10800 + 2,1

Множимо обидві частини рівняння на 10800, щоб позбутися від знаменника:

3S = S + 22680

2S = 22680

S = 11340

Відповідь: відстань між містами дорівнює 11340 м або 11,34 км.

Пояснення: