У коробці лежать 10 чорних олівців і кілька білих. Скільки білих олівців у коробці, якщо

ймовірність вийняти навмання: 1) чорну кульку дорівнює 0,2; 2) білу кульку менша за 0,5 Срочно!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Гречишников Егор.

Ответ:

Із даного тексту важко зрозуміти в чому полягає аналогія з кульками. Проте, задачу можна розв'язати використовуючи взаємозв'язок між кількістю білих та чорних олівців у коробці та ймовірностями їх витягування.

1) Якщо ймовірність витягнути навмання чорний олівець дорівнює 0,2, то відношення кількості чорних олівців до загальної кількості олівців у коробці дорівнює 2:8 або 1:4. Тому загальна кількість олівців у коробці дорівнює 10 + 4x, де x - кількість білих олівців. Оскільки загальна кількість олівців у коробці дорівнює 10 + x, отримуємо:

0,2 = 2/10 = 1/5 = кількість чорних олівців / загальна кількість олівців = 2 / (10 + x)

10 + x = 2 * 5

x = 10 - 5 = 5

Отже, у коробці міститься 5 білих олівців.

2) Якщо ймовірність витягнути навмання білий олівець менша за 0,5, то відношення кількості білих олівців до загальної кількості олівців у коробці менше, ніж 1:2. Тому загальна кількість олівців у коробці дорівнює 10 + 2x, де x - кількість білих олівців. Оскільки загальна кількість олівців у коробці дорівнює 10 + x, отримуємо:

P(білий олівець) < 0,5 = кількість білих олівців / загальна кількість олівців = x / (10 + x) < 0,5

x < 5 + 2,5

x < 7,5

Отже, кількість білих олівців у коробці є натуральним числом, яке менше за 7,5. Це означає, що можливі три варіанти: 0 білих олівців, 1 білий олівець або 2 білі олівці.