Ціну деякого товару спочатку підвищили на 20%, а потім знизили на 10%. Як і на скільки відсотків

змінилася початкова ціна внаслідок цих двох переоцінок?

Ответы на вопрос

Отвечает Пронский Дмитрий.

Відповідь:

збільшилась на 8%

Пояснення:

Позначимо початкову ціну через Х.

Тоді після першої переоцінки:

X *\frac{100+20}{100} = X *\frac{120}{100} = 1.2X

Після другої переоцінки:

1.2X * \frac{100-10}{100} = 1.2 * 0.9 * X = 1.08X

Отже, початкова ціна збільшилась на 8%