Скоротіть дроби (х+3)/(-х2-х+6)


Ответы на вопрос

Отвечает Зарюта Андрей.

Для скорочення дробу (x + 3)/(-x^2 - x + 6) можемо використати факторизацію знаменника.

Знаменник -x^2 - x + 6 можна розкласти на множники:

-x^2 - x + 6 = (-x - 2)(x + 3).

Тепер можемо скоротити дріб, використовуючи цю факторизацію:

(x + 3)/(-x^2 - x + 6) = (x + 3)/((-x - 2)(x + 3)).

Зауважимо, що (x + 3) з'являється як частка в чисельнику і знаменнику. Можна скоротити цей спільний множник:

(x + 3)/((-x - 2)(x + 3)) = 1/(-x - 2).

Отримали спрощений вигляд дробу: 1/(-x - 2).