Знайдіть корінь рівняння (X -7) (x +9)-(X +6) (X-6) =17


Ответы на вопрос

Отвечает Калинин Остап.

Ответ:

Объяснение:

Для розв'язання цього рівняння, спробуймо спростити його:

(X - 7) + (x + 9) - (X + 6)(X - 6) = 17

Спочатку візьмемо до уваги дужки (X + 9) і (X - 7):

X - 7 + X + 9 - (X + 6)(X - 6) = 17

Далі розкриємо дужку (X + 6)(X - 6):

X - 7 + X + 9 - (X^2 - 6X + 6X - 36) = 17

З'єднаємо подібні члени:

2X + 2 - (X^2 - 36) = 17

Видаляємо дужки:

2X + 2 - X^2 + 36 = 17

Зведемо до квадратичної форми:

-X^2 + 2X + 38 = 17

Перенесемо все на одну сторону:

-X^2 + 2X + 38 - 17 = 0

-X^2 + 2X + 21 = 0

Тепер спробуємо розв'язати квадратне рівняння. Можна використовувати квадратну формулу або факторизацію. В цьому випадку застосуємо факторизацію:

-(X - 3)(X + 7) = 0

Отримали два можливих розв'язки:

X - 3 = 0 --> X = 3

X + 7 = 0 --> X = -7

Таким чином, рівняння має два розв'язки: X = 3 і X = -7.