Розв'яжіть рівняння (x-1)⁴-3(x-1)²-4=0​


Ответы на вопрос

Отвечает Чухнин Алексей.

Ответ:

Объяснение:

Для розв'язання даного рівняння позначимо (x-1)² як змінну t. Отримаємо:

t = (x-1)²

Тоді рівняння стає:

t² - 3t - 4 = 0

Тепер ми можемо розв'язати це квадратне рівняння для t.

Факторизуємо його:

(t - 4)(t + 1) = 0

Таким чином, ми маємо дві можливі значення для t:

t - 4 = 0 або t + 1 = 0

Якщо розв'язати ці рівняння, отримаємо:

t₁ = 4 або t₂ = -1

Повертаючись до позначення t, маємо:

(x-1)² = 4 або (x-1)² = -1

Далі вирішуємо кожне з цих рівнянь:

(x-1)² = 4:

x-1 = ±√4

x-1 = ±2

Отримуємо два розв'язки:

x₁ = 1 + 2 = 3

x₂ = 1 - 2 = -1

(x-1)² = -1:

Це рівняння не має розв'язків, оскільки квадрат невід'ємного числа не може дорівнювати від'ємному числу.

Таким чином, розв'язками початкового рівняння є x = 3 та x = -1.

Отвечает Морар Альбина.
Для розв'язання рівняння (x-1)⁴ - 3(x-1)² - 4 = 0, введемо заміну y = (x-1)². Отримаємо:

y² - 3y - 4 = 0.

Тепер розв'яжемо це квадратне рівняння. Застосуємо формулу дискримінанту D = b² - 4ac, де a = 1, b = -3, c = -4:

D = (-3)² - 4(1)(-4) = 9 + 16 = 25.

Дискримінант D дорівнює 25, що є позитивним числом. Отже, у нас є два розв'язки для y:

y₁ = (-b + √D) / (2a) = (3 + 5) / 2 = 8/2 = 4,
y₂ = (-b - √D) / (2a) = (3 - 5) / 2 = -2/2 = -1.

Повернемося до заміни: y = (x-1)².

Тоді для y₁: (x-1)² = 4,
та для y₂: (x-1)² = -1.

Для y₁ можна взяти два випадки:
1) x-1 = 2: x = 3,
2) x-1 = -2: x = -1.

Для y₂ від'ємного значення не існує розв'язку.

Отже, розв'язками рівняння (x-1)⁴ - 3(x-1)² - 4 = 0 є x = 3 та x = -1.