1. Розв'язати методом підстановки систему рівнянь. x + 3y = 13 ( 4x - y = - 13СРОЧНО


Ответы на вопрос

Отвечает Хитрых Боря.
Давайте розв'яжемо дану систему рівнянь методом підстановки. Почнемо з першого рівняння:

1) x + 3y = 13

За методом підстановки, ми можемо виразити одну змінну через іншу в першому рівнянні і підставити це значення в друге рівняння. Давайте виразимо x з першого рівняння:

x = 13 - 3y

Тепер підставимо це значення x в друге рівняння:

4(13 - 3y) - y = -13

Розгорнемо дужки і спростимо рівняння:

52 - 12y - y = -13

Об'єднаємо подібні члени:

-13y + 52 = -13

Перенесемо -13 на протилежну сторону:

-13y = -13 - 52

-13y = -65

Поділимо обидві сторони на -13:

y = -65 / -13

y = 5

Тепер, коли ми знайшли значення y, підставимо його в перше рівняння для знаходження x:

x + 3(5) = 13

x + 15 = 13

x = 13 - 15

x = -2

Таким чином, розв'язком даної системи рівнянь є x = -2 і y = 5.