1)Із села до станції вийшов пішохід. Через 36 хв після нього з цього села виїхав у тому самому

напрямку велосипедист, який наздогнав пішохода на відстані 6 км від села. Знайдіть швидкість пішохода, якщо вона на 9 км/год менша від швидкості велосипедиста..

Ответы на вопрос

Отвечает Калимуллин Камиль.
1)Нехай час велосипедиста = х год., тоді:
(х+0.6) год. - час пішохода;        (ведь 36хв=0.6год)
(6 : (х+0.6)) км/год. - швид. пішохода;
(6 : х) км/год. - швид. велосипедиста
Оскільки, швидк. пішохода на 9км/год.  менша, то маємо:
6/(х+0.6)+9=6/х
...
х=0.4
Отже, час велосипедиста 0.4год
2)6:0.4=15(км/год.) - швидк. велосипедиста
3)15-9=6(км/год) - швидк. пішохода
Відповідь: 6 км/год.