Потяг за чверть хвилини проходить повз показник кілометрів , що стоїть перед мостомістом через

ріку, а за 50 с проходить сам міст завдовжки 350 м. Знайдіть довжину потяга .

Ответы на вопрос

Отвечает Паршукова Элла.

Що нам відомо.

Якщо поїзд проходить повз показчик за чверть хвилини, це теж саме, що й поїзд долає відстань, рівну довжині самого потягу.

Якщо потяг проходить через міст, то це означає, що він пройшов відстань рівну сумі довжини мосту та самого потягу.

З обох частин умови отрумуємо вирази для швидкості потягу і складаємо з них рівняння.

v=(S+х)/t₁ (де S-довжина мосту, x-довжина потягу,  t₁-час проходження мосту)

v=х/t₂ (де x-довжина потягу,  t₂-час проходження показчика)

(350+х)/50=х/15

1050+3х=10х

7х=1050

х=150 м (довжина потяга)

Відповідь: 150 м