В арифметичній прогресії тридцять членів. Знайти суму всіх членів прогресії, якщо перший її член

дорівнює -12, а останній -75

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.
S _{30}= \frac{ a_{1} + a_{30} }{2} *30= \frac{-12-75}{2}*30=-87*15=-1305
Отвечает Савицкий Дмитрий.
Воспользуемся формулой:
Sn = a1 + an/2*n

S30 = -12 + -75/2*30 = -13052

Sn = \frac{a1+an2}{2} *n