ПОМОГИТЕ) Срочно) Один тракторист працював на оранці поля 9 год після чого до нього приєднався

другий тракторист. Після 7 год спільної роботи вони закінчили оранку. За скільки годин міг би зорати поле кожний тракторист працюючи окремо якщо першому потрібно для цього на 3 год більше ніж другому.

Ответы на вопрос

Отвечает Маралбек Аида.
Нехай першому для оранки необхіодно х год, тоді другому необхідно (х-3) год (звідси x>3). Перший зоре за годину 1/x поля, а другий 1/(x-3) поля, разом за годину спільної роботи 1/x+1/(x-3) частину поля. За умовою задачі складаємо рівняння
9*\frac{1}{x}+7*(\frac{1}{x}+\frac{1}{x-3})=1
\frac{9}{x}+\frac{7}{x}+\frac{7}{x-3}=1
\frac{16}{x}+\frac{7}{x-3}=1
16(x-3)+7x=x(x-3)
16x-48+7x=x^2-3x
x^2-3x-16x-7x+48=0
x^2-26x+48=0
(x-2)(x-24)=0
x-2=0;x_1=2 - не підходить за умовою задачі
x-24=0;x_2=24
x=24
x-3=24-21=3
відповідь: перший самойстійно зоре поле за 24 год, другий за 21 год
Отвечает Сабитов Даниил.
первый работал 9+7 часов,второй работал 7 часов пусть первый спашет все поле за х часов,а второй за х-3,тогда за 16 часов первый вспахал 16/х часть поля,а второй за 7 часов работы вспахал 7/(х-3)часть поля,а второй за 7 часов работы вспахал 7/(х-3) часть поля, вместе они вспахали все поле 16/х+7/(х-3)=1 домножем обе части
х(х-3)
16(х-3)+7х=х(х-3)
16х-48+7х=х^2-3х
х^2-26х+48=0
х=2 или х=24
ответ х=2 не подходит так как х-3>0 значит х=24, соотвественно х-3=21
за 21 и 24 часов