чи можна нагріти в печі 100 кг заліза до плавлення спаливши 2,5 кг деревного вугілля? Початкова

температура заліза дорівнює 35 градусів , ККД печі становить 75%.

Ответы на вопрос

Отвечает Пилип'як Арсен.

Дивимся в таблиці питому теплоту плавлення заліза та питому теплоту згорання деревного вугілля.

Питома теплота плавлення заліза l=277000 Дж/кг

питому теплоту згорання деревного вугілля q=34000000 Дж/кг

Q1=lm1=100*277000=27700000 Дж це теплота необхідна для плавлення 100 кг заліза

Q2=qm2=34000000*2,5=85000000 Дж це теплота яка виділится під час повного згорання 2,5 кг деревного вугілля

Q2>Q1 значить можна  нагріти  в печі 100 кг заліза до плавлення спаливши 2,5 кг деревного вугілля