Коли за допомогою рухомого блока рівномірно піднімають вантаж масою 30кг, вільний кінець шнура

тягнуть із силою 200Н. Визначте К.К.Д. рухомого блока.

Ответы на вопрос

Отвечает Ivanova Karina.

1. Знайдемо силу з якою б можна було підняти,знаючи,що рухомий блок дає виграш у силі в два рази:

а) Знайдемо спочатку вагу тіла:

 P=m\cdot{g}=30\cdot{9,8}=300 Hприблизно

б) А тепер і силу:

 F=\frac{P}{2}=\frac{300}{2}=150 H

2. Так як ККД - це  відношення корисної роботи до повної,а висота,на яку підіймають вантаж у будь-якому вмпадку однакова,то приймемо її за 1,то відношення сил і буде ККД:

ККД=150/200=0,75 или 75%