На яку висоту можна підняти кам`яну брилу масою 1000 тонн за рахунок енергії,що виділяється під час

радіоактивного розпаду 1 г урану?В 1 г урану міститься близько 2,6*10(степень-21) атомів Урану.Під час розпаду одного атома Урану виділяється енергія,яка дорівнює 200 МеВ.

Ответы на вопрос

Отвечает Врублевская Диана.

Дано:m=1000т= 10кгm=1г= кгN= 2,6*10 h-? Для  знаходження скільки енергії виділяється при розпаді 2,6 *10 ядер Урану складемо пропорцію: 1ядро - 200 МеВ 2,6 *10 ядер - х  МеВ Тоді використавши основну властивість пропорції отримаємо: Х=200*2.6*10 =520* 10МеВ=520*10еВ. Перетворивши електронвольти у джоулі отримаємо таку енергію. 1еВ                 -    1.6*10 Д ж;520*10 еВ  -       х Дж;Х=832*10Дж. Застосувавши формулу для обчислення потенціальної енергії тіла піднятого на деяку висоту отримаємо:     Відповідь: Отже, кам’яну брилу масою 1000т можна підняти   за рахунок енергії,  що виділяється в результаті радіоактивного розпаду 1г урану на висоту 8320м , або  більше 8 км.