Колесо діаметром 16 см робить 300 обертів за 3 хвлини ,визначити частоту обертання і швидкість

точок на ободі колеса

Ответы на вопрос

Отвечает Синицький Антон.

1) v =  \frac{n}{t}

n - число оборотов ( 300 )
t - время ( 3 мин = 180 с )

v =  \frac{300}{180} = 1,66 Гц 

2) v =  \frac{2 \pi R}{T}

π - число пи ( 3,14 )
R - радиус ( 16 см = 0,16 м ------> R = D/2 = 0,16/2 = 0,08 м )
T - период 

T =  \frac{1}{v} =  \frac{1}{1,66}  ≈ 0,6 c 

v =  \frac{2*3,14*0,08}{0,6} =  \frac{0,5024}{0,6} = 0,8373 м/c