1. На якій відстані від збиральної лінзи з фокусною відстанню 20 см буде розташовуватися зображення

предмета, якщо сам предмет перебуває на відстані 15 см?

Ответы на вопрос

Отвечает Михеева Мария.
Спочатку знайдемо оптичну силу лінзи через фокусну відстань:
D=1/F=1/0,2=5ДПТР
Тепер з формули тонкої лінзи виведемо величину f:
D=1/d+1/f
1/f=D-1/d
1/f=Dd-1/d
f=d/Dd-1=0,15/5*0,15-1=0,6
або 60 см.