Потяг рухаеться на підйомі з швидкістю 10м/с і потім на спуску з швидкістю 25м/с.Яка середня

швидкість потяга на всьому шляху,якщо довжина спуску у два рази більша від довжини підйому?

Ответы на вопрос

Отвечает Кудайбергенова Асель.

Середня швидкість визначається як відношення загального шляху до загального часу, витраченого на подолання цього шляху.

Нехай  S - загальний шлях. Тоді  S/3  він долає з швидкістю 10 м/с, а  2 * S / 3 -

з швидкістю 25 м/с, а середня швидкість

Vc = S / (S/3 / 10 + 2*S/3 / 25) = 1 / (1/30 + 2/75) = 1 / (5 + 4)/150 = 150/9 ≈ 16,67 м/с