Ядро атома (218 Bi 83) утворилося після трьох послідовних α-розпадів. З якого ядра воно

утворилося?Записати рівняння реакцій.

Ответы на вопрос

Отвечает Резниченко Родион.

Α - розпад - виліт з ядра α-частинок (₂He⁴)Ядро вісмуту зазнало 3 послідовних α-розпаду сл-но заряд вихідного ядра був більше заряду вісмуту на 2 * 3 = 6 одиниць заряду, а маса більше маси вісмуту на 4 * 3 = 12 одиниць масиZ = 83 + 6 = 89, A = 218 + 12 = 230₈₉Ac²³⁰ - актиній