Лицар замовив у коваля меч із сталі. Для виконання замовлення коваль нагрів сталевий брус масою 13

кг до температури 500 °С, надав бруску потрібну форму та занурив у 17,5 кг води, щоб охолодити. Початкова температура води 20 °С. Визначте, яка температура води стала після встановлення теплової рівноваги.

Ответы на вопрос

Отвечает Stanislaviv Diana.

Ответ:

56 °С

Объяснение:

m₁=13 кг

T₁=500 °С,

c₁=450  Дж/(кг*°С)

m₂=17,5 кг

T₂=20 °С

θ   ?   θ=T₁-ΔT₁=T₂+ΔT₂; ΔT₂=T₁-T₂-ΔT₁=500-20-ΔT₁=480-ΔT₁; Q₁=Q₂;

m₁*c₁*ΔT₁=m₂*c*ΔT₂=m₂*c*(480-ΔT₁); 13*450*ΔT₁=17,5*4200(480-ΔT₁);

ΔT₁=35280000/(73500+5850)=444 °С; θ=500-444=56 °С