12. Складіть коротку умову задачі, запишіть фiзичні формули для розрахунку, виконайте обчислення.

На краю стола висотою 1 м лежить тіло масою 100 г. У нього влучае куля масою 1 кг, яка рухалась по столу перпендикулярно до його краю зі швидкістю 36 км/год. На якій відстані вiд стола (по горизонталiпідлогу, якщо удар був абсолютно непружним? Тертя і опір повітря не враховувати.​

Ответы на вопрос

Отвечает Мельник Тамара.

Ответ:

Умова задачі: На краю стола висотою 1 м лежить тіло масою 100 г. У нього влучає куля масою 1 кг, яка рухалась по столу перпендикулярно до його краю зі швидкістю 36 км/год. На якій відстані від стола (по горизонталі підлоги), якщо удар був абсолютно непружним? Тертя і опір повітря не враховувати.

Фізичні формули:

Закон збереження імпульсу: м1v1 + m2v2 = m1u1 + m2u2, де m1 та m2 - маси тіл, v1 та v2 - початкові швидкості, u1 та u2 - кінцеві швидкості.

Шлях, пройдений тілом за час, що пройшов: s = vt, де s - шлях, v - швидкість, t - час.

Розв'язок:

Початкові швидкості: v1 = 0, v2 = 36 км/год = 10 м/с.

Маси тіл: m1 = 0,1 кг, m2 = 1 кг.

Після удару тіла зливаються, тому m1v1 + m2v2 = (m1 + m2)u, де u - кінцева швидкість.

Кінцева швидкість тіла: u = (m1v1 + m2v2) / (m1 + m2) = (0,1 кг * 0 м/с + 1 кг * 10 м/с) / (0,1 кг + 1 кг) = 9,09 м/с.

Час, що пройшов після удару, можна знайти за формулою t = h / u, де h - висота столу. t = 1 м / 9,09 м/с ≈ 0,11 с.

Шлях, що пройшло тіло після удару, s = ut = 9,09 м/с * 0,11 с ≈ 1 м.

Відповідь: тіло рухається на відстані 1 м від стола.

Объяснение: