Яка маса срібла виділяється з розчину Ag NO3 за 5 годин, якщо опір електроліту 2,40м, напруга на

електродах 4B? Срочно пожайлуста!​

Ответы на вопрос

Отвечает Чурюмова Лиза.

Відповідь:

Пояснення:

Для розв'язання цієї задачі необхідно знати кількість електричного заряду, який проходить через електроліт протягом 5 годин. Це можна знайти за допомогою закону Ома:

I = V / R,

де I - сила струму, V - напруга на електродах, R - опір електроліту.

Після цього можна знайти кількість електричного заряду за допомогою формули:

Q = I * t,

де Q - кількість електричного заряду, який проходить через електроліт, t - час (у нашому випадку, 5 годин).

Знаючи кількість електричного заряду, можна знайти масу срібла, яке виділяється на електродах. За умовою задачі, ми маємо срібло у формі розчину AgNO3, тому необхідно використати хімічну реакцію:

2 AgNO3 + 2 e- → 2 Ag + 2 NO3-.

Це означає, що для виділення однієї молекули Ag потрібно 2 електрони.

Отже, загальний алгоритм для розв'язання задачі такий:

   Знайти силу струму за допомогою закону Ома:

I = V / R = 4 B / 2.40 Ом = 1.67 А.

   Знайти кількість електричного заряду, який проходить через електроліт за 5 годин:

Q = I * t = 1.67 А * 5 годин * 3600 с = 30 060 Кл.

   Знайти кількість молекул Ag, які виділяться на електродах:

n(Ag) = Q / (2 * F),

де F - фарадейська стала (96 485 Кл/моль).

n(Ag) = 30 060 Кл / (2 * 96 485 Кл/моль) = 0.156 моль.

   Знайти масу срібла, яке виділяється на електродах:

m(Ag) = n(Ag) * M(Ag),

де M(Ag) - молярна маса срібла (107.87 г/моль).

m(Ag) = 0.156 моль * 107.87 г/моль = 16.8