Визначте ККД електричного двигуна, що за напруги 220 В і сили струму 3 А за 25 с піднімає ліфт

масою 100 кг на висоту 15 м.​

Ответы на вопрос

Отвечает Нурлаева Камилла.

Відповідь:

Для вирішення цього завдання необхідно спочатку знайти роботу, яку виконає електричний двигун, щоб підняти ліфт на вказану висоту. Робота піднімання тіла визначається за формулою:

W = F * h

де F - сила, з якою діє ліфт на тіло (в нашому випадку вага ліфта), h - висота, на яку піднімається тіло.

Так як ліфт піднімається зі сталою швидкістю, можна застосувати формулу для потужності:

P = W / t

де t - час піднімання ліфта.

Підставляємо відповідні значення:

F = m * g = 100 кг * 9,8 м/с² = 980 Н (вага ліфта)

h = 15 м (висота підняття)

t = 25 с (час піднімання)

W = F * h = 980 Н * 15 м = 14 700 Дж (робота)

P = W / t = 14 700 Дж / 25 с = 588 Вт (потужність)

Отже, ККД електричного двигуна в даному випадку складає:

η = Pᵢ / P = P / P = 588 Вт / (220 В * 3 А) ≈ 0,89 або 89% (де Pᵢ - вхідна потужність, P - вихідна потужність).

Таким чином, ККД електричного двигуна становить близько 89%.