Температура холодильника 127 °С. Корисну роботу, яку виконує машина за один цикл 360 Дж становить.

Чому дорівнює температура нагрiвника ідеальноï тепловоï машини, якщо кількість теплоти, яку машина отримує від нагрівника становить 720 Дж?​

Ответы на вопрос

Отвечает Сухинина Маргарита.

Объяснение:

За другим законом термодинаміки, ефективність ідеальної теплової машини залежить від відношення температур робочих тіл, а саме:

η = 1 - Tc/Th,

де η - ефективність теплової машини, Tc - температура нижнього теплового резервуару, Th - температура верхнього теплового резервуару.

Можна записати рівняння для отримання температури Th:

η = 1 - Tc/Th

Th = Tc / (1 - η)

За умовою задачі, машина отримує 720 Дж теплоти від нагрівника і виконує корисну роботу 360 Дж. Так як машина є ідеальною, то весь залишковий тепловий потік (360 Дж) повинен бути відведений у нижній тепловий резервуар (холодильник). Це можливо тільки при температурі Тc = 127 °C, тобто при температурі холодильника.

Ефективність машини можна визначити як відношення корисної роботи до отриманої теплоти:

η = W / Q,

де W = 360 Дж - корисна робота, Q = 720 Дж - отримана теплота.

Підставляючи ці значення в формулу для визначення температури Th, маємо:

Th = Tc / (1 - η) = 127 / (1 - (360/720)) ≈ 254 °C

Отже, температура нагрівника становить близько 254 °C