Як зміниться тиск сталої маси газу, якщо його температура збільшиться в 4 рази, а об'єм який

займає газ, зменшиться вдвічі? А) збільшиться удвічі; Б) зменшиться у 4 рази; В) збільшиться у 8 разів; Г) зменшиться у 4 рази; Д) зменшиться удвічі.

Ответы на вопрос

Отвечает Лялин Илюшка.

Відповідь:

Для відповіді на це питання можна скористатися ідеальним газовим законом:

pV = nRT,

де p - тиск газу, V - об'єм, n - кількість речовини газу, R - універсальна газова стала, T - температура газу.

Якщо маса газу залишається сталою, то кількість речовини газу залишається сталою, тобто n не зміниться. Тоді, залишаючи сталою кількість речовини газу, ми можемо записати:

p1V1 = nRT1

Після зміни температури у 4 рази і об'єму удвічі, ми можемо записати:

p2V2 = nR(4T1)

p2(V1/2) = nR(4T1)

p2V1 = 2nR(4T1)

Поділивши друге рівняння на перше, отримуємо:

p2/p1 = 8

Отже, тиск збільшиться в 8 разів. Відповідь: В) збільшиться у 8 разів.