ДАЮ 55 Б. Світловий промінь падає на межу розподілу двох середовищ під кутом 30◦. Показник

заломлення першого середовища 2,4. Визначте показник заломлення другого середовища, якщо відомо, що відбитий і заломлений промені взаємно перпендикуллярні

Ответы на вопрос

Отвечает Бордюжан Вова.

Ответ:

Закон заломлення світла має вигляд:

n1sin(θ1) = n2sin(θ2),

де n1 та n2 - показники заломлення першого та другого середовищ відповідно, θ1 та θ2 - кути падіння та заломлення відповідно.

За умовою, кут падіння дорівнює 30 градусам, а відбитий та заломлений промені взаємно перпендикулярні. Отже, кут заломлення дорівнює 90 градусам.

n1sin(θ1) = n2sin(θ2) = n2*sin(90°)

Оскільки sin(90°) = 1, то:

n1*sin(θ1) = n2

Підставляючи дані з умови, маємо:

2.4*sin(30°) = n2

n2 = 1.2*2.4 = 2.88

Отже, показник заломлення другого середовища дорівнює 2.88.

не дякуйте)