1.Тіло масою 800 г, підвішене на пружині жорсткістю 100 Н/м, опускають вертикально вниз із

прискоренням 2 м/с2 . Визнач видовження пружини під час руху тіла. 2.З вершини похилої площини висотою 2 м та кутом 30° при основі починає зісковзувати тіло. Чому дорівнюватиме швидкість руху тіла, коли воно зісковзне з похилої площини? Коефіцієнт тертя ковзання дорівнює 0,2

Ответы на вопрос

Отвечает Дорош Коля.

Ответ:

Перше

7.84 см

Друге

3.13 м/с.

Объяснение:

Перше


Для визначення видовження пружини під час руху тіла використовуємо закон Гука:

F = k * x,

де F - сила, що діє на пружину, k - її жорсткість, x - видовження пружини.

У нашому випадку, сила F, що діє на пружину, дорівнює силі ваги тіла:

F = m * g = 0.8 кг * 9.8 м/с^2 = 7.84 Н

Тоді за законом Гука:

x = F / k = 7.84 Н / 100 Н/м = 0.0784 м = 7.84 см

Отже, видовження пружини під час руху тіла дорівнює 7.84 см

Друге

За законом збереження енергії механічна енергія на тілі на початку руху має дорівнювати енергії на тілі при досягненні кінця похилої площини:

mgh = (1/2)mv^2 + μmgd

де m - маса тіла, g - прискорення вільного падіння, h - висота похилої площини, v - швидкість тіла при досягненні кінця похилої площини, μ - коефіцієнт тертя ковзання, d - довжина похилої площини.

Підставивши відповідні значення, отримаємо:

0.89.812 = (1/2)0.8v^2 + 0.20.89.81*d

15.53 = 0.4v^2 + 1.5684d

З іншого боку, з розкладу вектора ваги на компоненти:

F_тяж = mgsin(30°) = 0.49.81 = 3.924 Н

Закон Ньютона про рух тіла:

F_тяж - F_тертя = ma

де F_тертя - сила тертя, a - прискорення тіла під час руху по похилій площині.

Підставивши відповідні значення, отримаємо:

3.924 - 0.20.89.81 = 0.8*a

a = 2.4565 м/с^2

Тоді, використовуючи другий закон Ньютона, знайдемо швидкість тіла на кінці похилої площини:

F_тяж - F_тертя = ma = 0.8*a

F_тяж - F_тертя = 1.9652 Н

v^2 = 2as = 22.45652 = 9.826 м^2/с^2

v = √9.826 = 3.13 м/с (до двох знаків після коми)

Отже, швидкість тіла при зісковзуванні з похилої площини дорівнює 3.13 м/с.