З якої висоти падає камінь масою 200 г., якщо сила тяжіння виконує роботу 10 Дж. будь ласка як

можна скоріше​

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Руслана.

Ответ:

h = 5 м

Объяснение: пригадаємо формулу для обчислення роботи:

A = FScosα, де А - робота, яку виконує сила F, S - переміщення, яке здолало тіло під дією цієї сили, α - кут між векторами сили F і переміщення S.

Оскільки тіло падає вертикально вниз, тоді:

h = S, бо траєкторія такого руху - пряма лінія, перпендикулярна до центра Землі.

Сила тяжіння ЗАВЖДИ напрямлена до центра Землі, а це означає, що кут між векторами F і S становить 0°, відповідно косинус такого кута дорівнює 1.

Наша початкова формула набуває вигляду:

A = FS, звідси:

S = h = A/F

Розпишемо силу тяжіння:

Fт = mg, де Fт - сила тяжіння, яка діє на тіло масою m, g - прискорення вільного падіння (= 10 м/с²).

h = A/mg

Всі величини у нас надаються, отже переводимо в системні і обчислюємо:

m = 200 г = 0.2 кг

h = 10 / 0.2 * 10 = 1/0.2 = 5 (м).

Відповідь: h = 5 м.