Будь ласка, це терміново!!! Визначте енергію звʼязку ядра 14 7 N.


Ответы на вопрос

Отвечает Гринёв Антон.

Ответ:

Енергія зв'язку ядра 14 7 N може бути обчислена за допомогою формули $E = (\Delta m)c^2$, де $\Delta m$ - різниця маси ядра та маси його складових (протонів та нейтронів), $c$ - швидкість світла.

Маса 14 7 N складає 14 атомних одиниць маси (аму), що дорівнює 14,003074 або 2,33 × $10^{-26}$ кг. Якщо розділити масу ядра на кількість складових, то отримаємо, що маса одного протону дорівнює 1,007276 аму, а маса одного нейтрона - 1,008665 аму.

Отже, $\Delta m = (7 \cdot 1,007276 + 7 \cdot 1,008665) - 14,003074 = 0,12054$ або $1,197 \cdot 10^{-28}$ кг.

Підставляючи це значення у формулу для енергії зв'язку, отримуємо:

$E = (\Delta m)c^2 = (1,197 \cdot 10^{-28})(3 \cdot 10^8)^2 = 1,077 \cdot 10^{-11}$ Дж.

Отже, енергія зв'язку ядра 14 7 N дорівнює приблизно $1,077 \cdot 10^{-11}$ Дж.

(мабуть так)