Під дією сили 16 Н пружина розтягнулася на 4 см. Знайти потенціальну енергію пружини.


Ответы на вопрос

Отвечает Омельчук Юлия.

Потенціальна енергія пружини (Еп) може бути обчислена за формулою:

Еп = (1/2) * k * x^2

де k - коефіцієнт жорсткості пружини, а x - величина розтягнення пружини.

У даному випадку, ми знаємо силу (F) і розтягнення (x). Але для обчислення потенціальної енергії пружини нам потрібно знати коефіцієнт жорсткості пружини (k).

Коефіцієнт жорсткості пружини можна визначити за формулою:

k = F / x

Застосуємо цю формулу, щоб знайти k:

k = 16 Н / 0.04 м = 400 Н/м

Тепер, використовуючи значення k і x, можемо обчислити потенціальну енергію пружини:

Еп = (1/2) * 400 Н/м * (0.04 м)^2 = 0.32 Дж

Отже, потенціальна енергія пружини становить 0.32 Дж.

Відповідь: 0.32 Дж.