3. Для отримання алюмінію електролітичним шляхом витратили 22 Гдж електроенергії. Напруга на

електродах електролітичноï ванни дорівнювала 850 В. ККД електролітич- ноï установки становить 80 %. Обчисли масу одержаного алюмінію. терміново​

Ответы на вопрос

Отвечает Вотинова Саша.

Відповідь:

1,86 кг

Пояснення:

ККД обраховується за формулою: n = \frac{A_{k} }{A_{n} }

За умовою, A_{n} = 22 ГДж = 22 * 10^{9} Дж

Для знаходження корисної роботи, необхідно n = \frac{A_{k} }{A_{n} } = > A_{k}  = \frac{n * A_{n} }{100} = \frac{80*22*10^{9} }{100} = 1,76 * 10^{10}Дж

Для обрахування маси алюмінію необхідно скористатись першим законом електролізу: m = k*q

Корисну роботу можна подати інакше, як A_{k} = IUt; I = \frac{q}{t} = > A_{k} =  qU = > q = \frac{A_{k} }{U} = \frac{1,76*10^{10} }{850} = 20705882,4Кл

Електрохімічний еквівалент алюмінію 0,09 мг/Кл, тому

m = 20705882,4 * 0,09 = 1863529,42мг = 1,86кг