У МЕНЯ МАЛО БАЛЛОВ НО ПРОШУ ПОМОГИТЕ Куля пробила дерев'яну стінку завтовшки 30 см, при цьому

швидкість кулі зменшилась від 800 до 400 м/с. Визначте прискорення кулі під час руху в стіні.​

Ответы на вопрос

Отвечает Мироненко Александр.

Ответ:

вот

Объяснение:

Ek = F * s,

де F - сила опору стінки, s - шлях, пройдений кулею в стінці.

Також можна записати, що зміна кінетичної енергії дорівнює роботі сили опору:

ΔEk = F * s.

Закон збереження енергії дає:

ΔEk = -ΔEp,

де ΔEp - зміна потенціальної енергії системи.

Отже, можна записати:

-ΔEk = ΔEp.

Зміна потенціальної енергії системи дорівнює роботі сили тяжіння, тобто:

ΔEp = mgh,

де m - маса кулі, g - прискорення вільного падіння, h - відстань, на яку піднялася куля під час свого руху вгору перед ударом.

Отже, можна записати:

-ΔEk = mgh.

При цьому швидкість кулі зменшилась на половину, тобто:

v2 = v1 / 2.

Звідси можна записати вираз для зміни кінетичної енергії:

ΔEk = (1/2)mv1^2 - (1/2)mv2^2 = (1/2)mv1^2 - (1/2)mv1^2 / 4 = (3/8)mv1^2.

Таким чином, можна записати рівняння:

(3/8)mv1^2 = mgh,

з якого можна знайти прискорення кулі в стіні:

g = (3/8)v1^2 / h.

Замінюючи в цьому виразі величини, отримуємо:

g = (3/8) * 800^2 / (0,3) = 25600 м/с^2.

Отже, прискорення кулі під час руху в стіні дорівнює 25600 м/с^2.