По провіднику проходить струм. Визнач силу струму, якщо впродовж 20 с виділяється кількість

теплоти 400 Дж. Опір провідника 2 Ом.

Ответы на вопрос

Отвечает Шаламов Даниил.

Щоб визначити силу струму, використовуємо закон Джоуля-Ленца, який говорить, що кількість виділеної теплоти (Q) в провіднику пропорційна квадрату сили струму (I) і опору провідника (R), а також пройденому часу (t):

Q = I^2 * R * t.

За вказаними умовами витрачена кількість теплоти Q дорівнює 400 Дж, а час t дорівнює 20 с, а опір провідника R дорівнює 2 Ом.

Підставляємо ці значення до формули і вирішуємо її відносно сили струму I:

400 = I^2 * 2 * 20.

400 = 40 * I^2.

I^2 = 400 / 40.

I^2 = 10.

I = √10.

Отже, сила струму I дорівнює приблизно 3.16 Ампер.