1. Визначте силу, яка діє на заряд 5 мкл, який рухається в магнітному 0,2 км/с пiд полi вздовж

провідника, з індукцією 300 мТл зі швидкістю кутом 45° до вектора магнітної індукції.​

Ответы на вопрос

Отвечает Алиева Алина.

Ответ:

Сила, діюча на рухаючийся заряд в магнітному полі, визначається за допомогою формули для сили Лоренца:

F = q * v * B * sin(θ)

де:

F - сила, діюча на заряд (в ньютонах),

q - величина заряду (в кулонах),

v - швидкість заряду (в метрах за секунду),

B - індукція магнітного поля (в теслах),

θ - кут між напрямком швидкості і напрямком вектора магнітної індукції (в радіанах).

Спочатку переведемо дані в СІ одиниці вимірювання:

- Величина заряду q = 5 мкКл = 5 * 10^(-6) Кл

- Швидкість v = 0,2 км/с = 0,2 * 1000 м/с = 200 м/с

- Індукція магнітного поля B = 300 мТл = 0,3 Тл

- Кут θ = 45 градусів = 45 * π/180 радіан

Тепер підставимо ці значення в формулу:

F = (5 * 10^(-6) Кл) * (200 м/с) * (0,3 Тл) * sin(45°)

Знайдемо значення sin(45°):

sin(45°) = √2 / 2 ≈ 0,707

Тепер обчислимо силу:

F ≈ (5 * 10^(-6) Кл) * (200 м/с) * (0,3 Тл) * 0,707 ≈ 1,06 * 10^(-2) Н

Отже, сила, яка діє на заряд 5 мкКл, який рухається в магнітному полі з індукцією 300 мТл зі швидкістю під кутом 45° до вектора магнітної індукції, дорівнює приблизно 1,06 * 10^(-2) Н (ньютона).