Срочно!! 1.Яка кількість теплоти потрібна для нагрівання 1т міді від 4 до 140 С. 2.Яку масу льоду

можна нагріти на 20С, якщо надати їй 1050 Дж теплоти? 3. Навіть у морозну погоду сніг може танути під сонячними променями. Який сніг танутиме швидше: чистий (за містом) чи брудний (у місті)? Чому? 4. Щоб зберегти їжу теплою, наші бабусі вкутують каструлю теплою ковдрою. А чи можна за допомогою теплої ковдри «зберігати» холод? 5. Чому будинок, стіни якого виготовлені із суміші глини та соломи, значно краще тримає тепло, ніж будинок із цегли або бетону (за однакової товщини стін)?

Ответы на вопрос

Отвечает Степанов Степан.
ПОЗНАЧТЕ ЯК КРАЩУ ВІДПОВІДЬ

1. Для розрахунку кількості теплоти, потрібно використовувати формулу Q = mcΔT, де Q - кількість теплоти, m - маса, c - специфічна теплоємність речовини (для міді близько 0,39 Дж/(г°C)), ΔT - зміна температури. Мідь має щільність приблизно 8,96 г/см³. Розрахунок:

ΔT = 140°C - 4°C = 136°C
m = 1 тонна = 1000 кг = 1 000 000 г
c = 0,39 Дж/(г°C)

Q = (1 000 000 г) * (0,39 Дж/(г°C)) * 136°C = 53 040 000 Дж або 53,04 МДж.

2. Ми використовуємо ту саму формулу Q = mcΔT. У цьому випадку, ми маємо Q = 1050 Дж, ΔT = 20°C. Щоб знайти масу (m), розрахунок виглядає так:

m = Q / (cΔT) = 1050 Дж / (4,18 Дж/(г°C) * 20°C) ≈ 12,58 г.

Отже, масу льоду можна нагріти на 20°C за допомогою 1050 Дж теплоти, і вона дорівнює приблизно 12,58 г.

3. Сніг швидше тане за містом. Це стосується чистого снігу, не залежно від місця. У місті сніг може швидше танути через викиди газових речовин (наприклад, вуглецю) і пилу в атмосферу, які можуть створювати тепловий ефект і прискорювати танення снігу.

4. Тепла ковдра не зберігає холод, а лише запобігає втраті тепла з каструлі, тим самим допомагаючи їй тримати їжу теплою. Холод не зберігається в теплій ковдрі.

5. Будинок із суміші глини та соломи має кращу теплоізоляцію через високий коефіцієнт теплопровідності цих матеріалів. Цегла і бетон мають більший коефіцієнт теплопровідності, тобто вони передають тепло краще. Тому, за однакової товщини стін, будинок із суміші глини та соломи краще триматиме тепло в середині, так як він має менший коефіцієнт теплопровідності.