Металевий циліндр масою 215 г має температуру 110 С. Для охолодження його опустили у 400г води при

температурі 15 С. Встановилась температура 25 С. Визначте питому теплоємність циліндра​

Ответы на вопрос

Отвечает Голубь Эллина.

Ответ:

Щоб визначити питому теплоємність циліндра, використаємо формулу:

м1 * c1 * Δt1 = м2 * c2 * Δt2

Де:

м1 - маса циліндра,

c1 - питома теплоємність циліндра,

Δt1 - зміна температури циліндра,

м2 - маса води,

c2 - питома теплоємність води,

Δt2 - зміна температури води.

Дано:

м1 = 215 г,

Т1 (початкова температура циліндра) = 110 °C,

м2 = 400 г,

Т2 (початкова температура води) = 15 °C,

Т3 (кінцева температура) = 25 °C.

Знаходимо зміну температури для циліндра та води:

Δt1 = Т3 - Т1 = 25 °C - 110 °C = -85 °C

Δt2 = Т3 - Т2 = 25 °C - 15 °C = 10 °C

Підставляємо значення у формулу:

215 г * c1 * (-85 °C) = 400 г * 4,18 Дж/(г*°C) * 10 °C

Розв'язуємо рівняння:

c1 = (400 г * 4,18 Дж/(г*°C) * 10 °C) / (215 г * (-85 °C))

Отримуємо питому теплоємність циліндра c1 ≈ 0,89 Дж/(г*°C).