19.20. Определите силу тока, который должен бы проходить по длинному прямому проводу, чтобы

напряженность поля, об- разованного им на расстоянии 1 м, была такой же, как у маг- нитного поля Земли вблизи ее поверхности? Индукцию маг- нитного поля Земли считайте равной 5,5-105 Тл.

Ответы на вопрос

Отвечает Ступко Елена.

Ответ:

Для визначення сили струму, необхідного для створення магнітного поля такої ж індукції, як у магнітного поля Землі (B = 5,5 * 10^(-5) Тл) на відстані 1 метр від довгого прямого проводу, ми можемо використовувати закон Біо-Савара-Лапласа. Закон виглядає наступним чином:

B = (μ₀ * I) / (2 * π * r)

Де:

- B - індукція магнітного поля (5,5 * 10^(-5) Тл)

- μ₀ - магнітна константа (4π * 10^(-7) Н/м)

- I - сила струму, яку ми шукаємо

- π - число Пі (приблизно 3,14159)

- r - відстань від проводу до точки спостереження (1 метр)

Тепер ми можемо розв'язати це рівняння для сили струму I:

5,5 * 10^(-5) Тл = (4π * 10^(-7) Н/м * I) / (2 * π * 1 м)

Спростимо рівняння, вилучивши π з обох боків та поділивши обидві сторони на 2 * 10^(-7) Н/м:

I = (5,5 * 10^(-5) Тл * 2 * 10^7 м) / (4π * 10^(-7) Н/м)

I = 5,5 * 10^2 Ампер

Отже, сила струму, яка повинна пройти по довгому прямому проводу, щоб створити магнітне поле із такою ж індукцією, як у магнітного поля Землі, становить 550 Ампер.