Розрахувати кінцеву температуру при змішуванні 100 г холодної води і 300 г гарячої води.

Температури гарячої і холодної води візьміть з вашого експерименту. Накресліть графік.​

Ответы на вопрос

Отвечает Майор Алина.
Розрахунок кінцевої температури при змішуванні води можна виконати за допомогою теплового балансу, використовуючи закон збереження енергії. Припустимо, що початкова температура гарячої води - T1, а початкова температура холодної води - T2. Температура, до якої вони змішуються, буде T.

За законом збереження енергії можна записати:
Маса_гарячої_води * специфічна_теплоємність_води * (T - T1) = Маса_холодної_води * специфічна_теплоємність_води * (T - T2)

Тут:
- Маса_гарячої_води = 300 г
- Маса_холодної_води = 100 г
- Специфічна_теплоємність_води - це приблизно 4.18 Дж/(г°C) для води

Ми хочемо розрахувати T. Розв'язавши це рівняння, ми отримаємо кінцеву температуру. Розрахунок можна виконати так:

300 г * 4.18 Дж/(г°C) * (T - T1) = 100 г * 4.18 Дж/(г°C) * (T - T2)

Розкриваємо дужки та спрощуємо:

(300 * (T - T1)) = (100 * (T - T2))

Розподіляємо T на одній стороні, а інші терміни на іншій:

300T - 300T1 = 100T - 100T2

Після цього можемо знайти значення T:

300T - 100T = 300T1 - 100T2
200T = 300T1 - 100T2
T = (300T1 - 100T2) / 200

Тепер, коли ми знаємо значення T1 та T2, можемо обчислити кінцеву температуру T.