Диполь з електричним моментом р е = 7 пКл∙м міститься в полі довгої нитки, зарядженої рівномірно

з лінійною густиною τ = 300 нКл/м на відстані r = 8cм від неї. Обчислити силу F, яка діє на диполь, якщо вектор дипольного електричного моменту р е орієнтований: 1) уздовж нитки, 2) за напрямом силових ліній поля.

Ответы на вопрос

Отвечает Ангелова Алина.

Ответ:

Для обчислення сили, що діє на диполь, ми можемо використовувати вираз для сили, яка діє на електричний диполь в електричному полі:

F = τ * E,

де

F - сила, що діє на диполь,

τ - електричний момент диполя (в даному випадку, ре),

E - електричне поле.

Електричне поле (E), створене довгою ниткою зарядженою рівномірно, може бути знайдено за допомогою формули для електричного поля точкового заряду:

E = (k * λ) / r,

де

E - електричне поле,

k - електрична стала (приблизно 9 * 10^9 Н·м²/Кл²),

λ - лінійна густина заряду нитки (300 нКл/м, або 3 * 10^-7 Кл/м),

r - відстань від диполя до нитки (0,08 м, або 8 см).

Підставимо значення і розрахуємо електричне поле:

E = (9 * 10^9 Н·м²/Кл²) * (3 * 10^-7 Кл/м) / 0,08 м = 3375 Н/Кл.

Тепер ми можемо обчислити силу, що діє на диполь в обох орієнтаціях:

1) У випадку, коли електричний момент диполя розташований уздовж нитки (паралельно до електричного поля), сила діє на диполь як F1 = τ * E:

F1 = (7 * 10^-12 Кл∙м) * (3375 Н/Кл) = 2,3625 * 10^-8 Н.

2) У випадку, коли електричний момент диполя орієнтований за напрямом силових ліній поля (перпендикулярно до електричного поля), сила діє на диполь як F2 = τ * E:

F2 = (7 * 10^-12 Кл∙м) * (3375 Н/Кл) = 2,3625 * 10^-8 Н.

Отже, сила, яка діє на диполь, буде однаковою у обох орієнтаціях і дорівнює 2,3625 * 10^-8 Н.

Объяснение: