Какова средняя квадратичная скорость молекул кислорода при температуре 189°С?​


Ответы на вопрос

Отвечает Красулин Виталий.

Ответ:

середня квадратична швидкість молекул кислороду при температурі 189°C дорівнює приблизно 482.64 м/с.

Объяснение:

Середня квадратична швидкість молекул газу може бути обчислена за допомогою рівняння ідеального газу та формули для середньої квадратичної швидкості:

\[v_{rms} = \sqrt{\frac{3kT}{m}}\]

де:

- \(v_{rms}\) - середня квадратична швидкість молекул,

- \(k\) - стала Больцмана (\(k = 1.38 \times 10^{-23} \, \text{J/K}\)),

- \(T\) - температура в кельвінах (температура в градусах Цельсія додається до 273.15, тобто для 189°C, T = 189 + 273.15 = 462.15 К),

- \(m\) - маса молекули газу (для кисню маса близько 32 г/моль).

Підставимо значення та обчислимо:

\[v_{rms} = \sqrt{\frac{3 \cdot 1.38 \times 10^{-23} \, \text{J/K} \cdot 462.15 \, \text{K}}{32 \, \text{г/моль}}} \]

\[v_{rms} \approx 482.64 \, \text{м/с}\]

Отже, середня квадратична швидкість молекул кислороду при температурі 189°C дорівнює приблизно 482.64 м/с.