2 кг глицерин ∆t = 30°С-қа суыған кезде бөлiнетiн жылу мөлшері 500 г күнбағыс майы 20°С-қа суыған

кездегi бөлiнген жылу мөлшерінен қаншаға аз? Қажетті мәліметтерді 7.1-кестеден алындар.​

Ответы на вопрос

Отвечает Безвестных Софья.

Ответ:

берілгені:

m(глицерин)=2кг

∆t(глицерин)=30°c

∆t(май)=20°c

m(май)=500г

т/к:Q(глицерин)=?

Q(май)=?

Объяснение:

ХБЖ:

m(май)=500г=0.5кг

Шешуі:Q=C°•m(t(май)-t(глицерин) немесе Q=C°•m•∆t

Qмай=1700•0,5•20=17000Дж=17кДж

Q(глицерин)=2400•2•30=144.000=144кДж

144-17=127кДж