79.Свинцевий брусок за температури 5 °C опускають в посудину, у якій міститься 3 кг окропу. Яка

маса бруска, якщо температура в посудині понизилась до 95 °С? Теплообмін з посудиною не враховувати

Ответы на вопрос

Отвечает Орлов Дмитрий.

Відповідь: 5 кг

----------------------

c₁ = 140 Дж/(кг*°С)

t₁ = 5 °C

t₂ = 100 °C

m₂ = 3 кг

с₂ = 4200 Дж/(кг*°С)

t = 95 °C

m₁ = ?

Рішення:

Q₁ = c₁m₁(t-t₁)

Q₂ = c₂m₂(t₂-t)

Q₁ = Q₂

c₁m₁(t-t₁) = c₂m₂(t₂-t)

m₁ = c₂*m₂*(t₂-t)/c₁*(t-t₁) = 4200*3*(100-95)/140*(95-5) = 63000/12600 = 5 кг