По гладенькій горизонтальній площині рухаються назустріч одна одній дві частинки масами m1 та m2

з однаковими величинами швидкостей 1 м/с. В результаті абсолютно пружного центрального зіткнення перша частинка зупинилася. Знайдіть відношення мас m1/m2 та величину швидкості другої частинки після зіткнення. Будь ласка, срочно, 100 балів

Ответы на вопрос

Отвечает Соснина Софья.

Ответ: 0

Объяснение:Для розв'язання цієї задачі використовуємо закони збереження енергії та імпульсу під час абсолютно пружного центрального зіткнення.

Закон збереження імпульсу гласить: m1 * v1 + m2 * v2 = 0, де m1 і m2 - маси частинок, v1 і v2 - їх швидкості до зіткнення та після нього.

Закон збереження енергії в абсолютно пружному зіткненні гласить: (1/2) * m1 * v1^2 + (1/2) * m2 * v2^2 = 0, де ліва частина рівняння відповідає кінетичній енергії до зіткнення, а права частина - кінетичній енергії після зіткнення.

Відомо, що m1 * v1 = 0 (перша частинка зупинилася), тому ми можемо спростити рівняння збереження імпульсу: m2 * v2 = 0.

Враховуючи, що швидкість першої частинки після зіткнення - нуль (v1 = 0), ми можемо отримати вираз для швидкості другої частинки після зіткнення:

m1 * v1 + m2 * v2 = 0

0 + m2 * v2 = 0

v2 = 0 / m2

v2 = 0

Таким чином, швидкість другої частинки після зіткнення дорівнює нулю.

Оскільки ви хочете знайти відношення мас m1/m2, але немає достатньої інформації для його визначення, ми не можемо дати відповідь на це запитання. За заданих умов, величина швидкості другої частинки після зіткнення дорівнює нулю.