Фокусна відстань об'єктива мікроскопа 4мм, а фокусна відстань окуляра 20 мм. Відстань між

об'єктивом і окуляром 184мм. Визначте збільшення мікроскопа. Відстань найкращого зору 25 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Горелова Даша.
Для визначення збільшення мікроскопа (β), ми використовуємо наступну формулу:

β = β₁ * β₂,

де β₁ - збільшення об'єктива, а β₂ - збільшення окуляра.

Збільшення об'єктива (β₁) може бути визначено за допомогою формули:

β₁ = 1 + (d / f₁),

де d - відстань найкращого зору, а f₁ - фокусна відстань об'єктива.

Збільшення окуляра (β₂) може бути визначено за допомогою формули:

β₂ = 1 + (D / f₂),

де D - відстань між об'єктивом і окуляром, а f₂ - фокусна відстань окуляра.

Дані:
Фокусна відстань об'єктива (f₁) = 4 мм = 0.004 м
Фокусна відстань окуляра (f₂) = 20 мм = 0.02 м
Відстань між об'єктивом і окуляром (D) = 184 мм = 0.184 м
Відстань найкращого зору (d) = 25 см = 0.25 м

Знаходимо збільшення об'єктива (β₁):

β₁ = 1 + (d / f₁)
= 1 + (0.25 м / 0.004 м)
= 1 + 62.5
= 63.5

Знаходимо збільшення окуляра (β₂):

β₂ = 1 + (D / f₂)
= 1 + (0.184 м / 0.02 м)
= 1 + 9.2
= 10.2

Знаходимо загальне збільшення мікроскопа (β):

β = β₁ * β₂
= 63.5 * 10.2
= 648.7