Дві однакові металеві кульки, що мають заряди 6 мкКл 1-12 мк, розташовуються на відстані 60 см одна

від одної. Визначити силу наемодії між ними після того, як іх привели в зіткнення і потім розвели на попере дню відстані?​

Ответы на вопрос

Отвечает Шпигельман Максим.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

q1= 6 мкКл = 6*10^-6 Кл

q2= - 12 мкКл = -12*10^-6 Кл

r= 60 см= 0,6 м

F -?

Коли дві однакові кулі зіткнулися їх заряди стали рівні

q1=q2= q=(q1 + q2)/2

q= ( 6*10^-6 -12*10^-6)/2= -3*10^-6 Кл

Згідно закону Кулона, сила взаємодії двох точкових нерухомих заряджених тіл в вакуумі прямо пропорційна добутку модулів заряду і обернено пропорційна квадрату відстані між ними.

F= k*((|q1|*|q2|)/r^2))=  k*((q^2/r^2))   де   q1; q2 - величина зарядів [Кл]

r- відстань між зарядами [м]

k  = 9*10^9 [Н *м2 / Кл2] - коефіцієнт пропорційності

Звідси визначимо силу взаємодії або силу Кулона

F=9*10^9 * ((-3*10^-6)^2/(0,6)^2))= 225*10^-3 (H) = 225 (мН)