Сила струму в колі однакова при послідовному і паралельному з'єднанні троьх однакових гальванічних

елементів, що живлять коло із зовнішнім опором R. Яким повинен бути внутрішній опір кожноо елемента, щоб це було можливо?

Ответы на вопрос

Отвечает Дубонос Артем.
Да, это возможно.
В 1 случае ток в цепи равен I = 3E /(3r + R) = E / (r + (R/3)),
Во 2 случае - I = E / ((r/3) + R).
Отсюда вывод: равенство токов возможно при равенстве знаменателей в этих дробях: (r + (R/3)) = ((r/3) + R)
r - r/3 = R - R/3
(2/3)r - (2/3)R
r = R.