Велосипедист рухається рівномірно по колу радіусом 100м і робить один оберт за 2 хв. Знайдіть шлях

і переміщення велосипедиста за 0,5хв; 1хв; 2 хв.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кушпелева Софья.

Ответ: переміщення велосипедиста за 0,5 хвилини дорівнює 50π метрів, за 1 хвилину - 100π метрів, а за 2 хвилини - 200π метрів.

Объяснение:Для знаходження шляху та переміщення велосипедиста за різні проміжки часу, використаємо формулу для переміщення при рівномірному русі:

=

,

S=V⋅t,

де:

S - переміщення,

V - швидкість,

t - час.

Ми знаємо, що велосипедист робить один повний оберт кола радіусом 100 м за 2 хвилини (120 секунд), тобто період оберту T = 120 секунд.

Швидкість руху велосипедиста на колі можна знайти, використовуючи формулу для швидкості при руху в колі:

=

2

,

V=

T

2πR

,

де:

R - радіус кола (100 м),

T - період оберту (120 секунд).

Підставимо значення та розрахуємо швидкість:

=

2

100

м

120

с

=

200

120

м/с

=

5

3

м/с

.

V=

120с

2⋅π⋅100м

=

120

200π

м/с=

3

м/с.

Тепер, маючи швидкість руху, можемо знайти переміщення за різні часові інтервали:

За 0,5 хвилини (30 секунд):

1

=

5

3

м/с

30

с

=

50

м

.

S

1

=

3

м/с⋅30с=50πм.

За 1 хвилину (60 секунд):

2

=

5

3

м/с

60

с

=

100

м

.

S

2

=

3

м/с⋅60с=100πм.

За 2 хвилини (120 секунд):

3

=

5

3

м/с

120

с

=

200

м

.

S

3

=

3

м/с⋅120с=200πм.

Отже, переміщення велосипедиста за 0,5 хвилини дорівнює 50π метрів, за 1 хвилину - 100π метрів, а за 2 хвилини - 200π метрів.