ДАЮ 80 БАЛОВ!! 1,Кокосовий горіх масою 8 кг падає з висоти 8 м. Знайти його кінетичну та

потенціальну енергію через 1 с. На якій висоті ці енергії однакові? 2. Яку роботу треба виконати, щоб витягти на дах канат довжиною 5 м і масою 14 кг, що звисає з даху? 3. Вантаж масою 400 г здійснює коливання на пружині жорсткістю 160 Н/м. Амплітуда коливань дорівнює 5 см. Знайдіть швидкість руху вантажу в той момент, коли він перебуває на відстані 3 см від положення рівноваги.

Ответы на вопрос

Отвечает Арслангереев Явмит.

Ответ:

1. Е пот=240 Дж

Е кин=400 Дж

h2=4 м

2. А=700 Дж

3. V1=0,6 м/с

Объяснение:

1. Когда t=0

E=Eпот=mgh=8*8*10=640 Дж

Когда t=1 c

E=Eпот+Екин

Для визначення Eпот знайдемо на якій висоті знаходиться горіх в цей момент h1=h-Vt=h-gt^2=8-10/2*1^2=3 м

Швидкість горіха при цьому

V=gt=10*1=10 м/с

Е=mgh1+0,5mV^2

mgh1=8*10*3=240 Дж

0,5mV^2=0,5*8*10^2=400 Дж

Коли енергії рівні вони дорівнюють 0,5*Е=640/2=320 Дж

mgh2=320

h2=320/80=4 м

2. А=mgh=14/5*10=700 Дж

3. m=0.4 кг

k=160 Н/м

А=0,05 м А1=0,03 м

v=?

Максимальна швидкість швидкість

Еп=Ек

k*A²/2=m*v²/2

v=A*√(k/m)=0.05*√(160/0.4)=1 м/с

Швидкість прямопропорційна переміщеню, Тому V1=1/0,05*0,03=0,6 м/с