У посудині об'ємом 6100 см3 міститься 10 г деякого газу. Визначте молярну масу цього газу, якщо за

температури 21 °С тиск у посудині становить 1 МПа

Ответы на вопрос

Отвечает Майер Дима.

Відповідь:

Дано:                                                     Розв'язання:

V=6100cм³=6100×10^{-6}м³          pV=\frac{m}{M}RT

m=10×10^{-3}кг=10^{-2}кг                     M=\frac{mRT}{pV}=\frac{10^{-2}*8.31*294 }{10^{6}*6100*10^{-6}  }=4×10^{3} кг/моль.

t=21°С=294К    

p=10^{6}Па

Знайти:

М-?                                          Відповідь: 10^{-3} кг/моль.