До одного з брусків, які лежать на столі і зв'язані ниткою, прикладена горизонтально напрямлена

сила 2 Н. Визначити силу натягу нитки, якщо стіл шорсткий, коефіцієнт тертя μ = 0,04 , сила прикладена до більшого за масою бруска, рух рівноприскорений, а маси брусків 200 і 300 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Кенжебай Айсулу.

Ответ:

0,8 Н.

Объяснение:

Дано:

m₁ = 300 г = 0,3 кг

m₂ = 200 г = 0,2 кг

g = 10 Н/кг

μ = 0,04

F = 2 H

Найти:

Т - силу натяжения нити

Решение:

По 2-му закону Ньютона для системы тел

(m₁ + m₂)· a = F - Fтр₁ - Fтр₁

Силы трения равны

Fтр₁  = m₁gμ     и   Fтр₂  = m₂gμ

Найдём ускорение, с которым движутся бруски

a = \dfrac{F - g\cdot \mu\cdot (m_1 + m_2)}{m_1 + m_2}  = \dfrac{2 - 10\cdot 0.04\cdot (0.3+ 0.2)}{0.3 +0.2}  = 3.6~(m/s^2).

Сила натяжения нити равна (из закона Ньютона для меньшего бруска):

T = m₂gμ + m₂a = 0.2 · 10 · 0.04 + 0.2 · 3.6 = 0.08 + 0.72 =  0.8 (H).

Проверка:

Сила натяжения нити равна (из закона Ньютона для большего бруска):

T = F - m₁ a  - m₁gμ  = 2 - 0.3 · 3.6 - 0.3 · 10 · 0.04 = 2-1.08-0.12 = 0.8 (Н).