Обчислити тиск ідеального газу при температурі 127оС, якщо концентрація молекул 3.1023м-3


Ответы на вопрос

Отвечает Омельчук Юлия.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

n = 3 * 10²³ м⁻³

Т = 127ºC = 400К

Найти: Р - ?

Р = n * k * T, де n - концентрація молекул газу , k - Постійна Больцмана (k = 1,38 * 10⁻²³ Дж/К), T - абсолютна температура газу

Р = 3 * 10²³ * 1,38 * 10⁻²³ * 400 = 1656 Па    

Отвечает Чан Валера.

Ответ:

P = nRT / V = (3.1023 молекул/м^3) * (8.31 Дж/(молекул * К)) * (400 К) / (105 м^3/молекул) = 3.69 Па.

Объяснение:

Тиск ідеального газу можна обчислити за допомогою закону Бойле-Мартена:

P = nRT / V

де:

P - тиск газу,

n - кількість ідеального газу,

R - константа газового закону,

T - температура в Кельвінах,

V - об'єм газу.

Ми відомі концентрацію молекул n = 3.1023 молекул/м^3, температуру T = 127 + 273 = 400 К. Для обчислення тиску необхідно знати значення об'єму. Оскільки ми робимо розрахунок для ідеального газу, можемо припустити, що він розподілений рівномірно в просторі, тому ми можемо використати значення V = nRT / P, де P = 1 Па.

V = nRT / P = (3.1023 молекул/м^3) * (8.31 Дж/(молекул * К)) * (400 К) / (1 Па) = 105 м^3/молекул.

Тепер ми можемо обчислити тиск:

P = nRT / V = (3.1023 молекул/м^3) * (8.31 Дж/(молекул * К)) * (400 К) / (105 м^3/молекул) = 3.69 Па.